NexBlue Zen (Smart Meter) | Wi-Fi, Bluetooth
| All | |
| Embeeded battery | No |
| Gross depth (mm) | 26.00 mm |
| Gross height (mm) | 60.00 mm |
| Gross weight | 0.07 kg |
| Gross width (mm) | 60.00 mm |
| IP klass | IP40 |
| Muud funktsioonid | NexBlue Zen (Smart Meter) is a compact and versatile load balancer designed for smart meter setups. It supports all smart meters with HAN/P1 ports and Kamstrup OMNIPOWER meters without requiring additional modules. With effortless plug-and-play installati |
| Net weight | 0.06 kg |
| Operating temperature | -25 to +50 |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Palette Qty | 14925 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 8.00 g |
| Plastic (No PET) | 2.00 g |
| Producer | NexBlue |
| Producer product name | Zen (Smart Meter) |
| Tare weight (kg) | 0.01 kg |
| Volume (m3) | 0.00 m |
| Warranty | 36 month(s) |
| WEEE tax | Yes |
| Wireless connectivity | Wi-Fi, Bluetooth |

